המרכז הישראלי למכירת רכב בשיטת המכרז - רח' המרכבה 47 א.ת. חולון טל: 03-5560469, פקס: 03-5580892 מרכז מכרזים
יצירת קשר רשימת מכרזים רכבים מסחריים רכבים פרטיים איך זה עובד פרופיל חברה
מועדי המכרזים

במרכז מכרזים מתקיימים מכרזים פעמיים בשבוע:
מכרז מיום א' עד ג'   תשובות ביום ד'
מכרז
מיום ד' עד ו'    תשובות ביום א'

המציע מגיש את הצעתו עג' טופס הצעה למכרז ויחתום עליו בצרוף צק פיקדון ע"ס 10% מערך הצעתו.

לחץ להורדת טופס מכרז

רכב - רכישה או ליסינג

מאמר שנכתב ע"י יוסי נתנזון שהינו שותף מנהל במשרד משה נתנזון ושות’, על האפשרות לליסינג לעומת רכישת רכב ובכלל מה העסקה הכדאית ביותר לרכישת רכב.
מאת יוסי נתנזון

לא פעם, כרואי חשבון, אנו נשאלים על ידי לקוחותינו על האפשרות לליסינג לעומת רכישת רכב. הכוונה היא לליסינג תפעולי מאחר וליסינג מימוני הוא, לאמיתו של דבר, רכישת רכב בהסדר תשלומים. השאלה "צפה" השבוע שוב כאשר הוצג בפנינו דגם מכונית מסויים מאוד מרגש ובמחיר אטרקטיבי למדי.


ישנם מומחים לרכבים (למעשה, לכלכלה או "מסחר" הכרוכים בתחום) אולם להלן דעתנו האישית, לאור בדיקות מסויימות שערכנו. יודגש כי התובנות שלנו הן באופן ממוצע כך שיש מקרים רבים בהם התשובה תהיה שונה. כמו כן, איננו מביאים כלל בחשבון את הערך הרגשי הכרוך בבחירה.

מהבחינה הכלכלית, המשתלם ביותר הוא לרכוש מכונית יד שניה (כנראה מחברת ליסינג או השכרה). חשוב לבדוק היטב מה אתה רוכש, ממי וכד' אולם כלכלית זו העסקה הטובה ביותר. רכוש מכונית מחברת ליסינג, החזק בה 3 שנים גם בהנחה שאז מחיר השוק שלה יהיה אפס. ההמלצה לוקחת בחשבון גם את ההנחה שבמהלך התקופה יהיה לך תיקון גדול (נאמר, שיפוץ גיר) אחד.

אם אתה מעדיף מכונית חדשה (ענין של העדפה אישית- יש מי שמוכן לשלם על כך), ברוב המקרים ליסינג תפעולי מציע עסקה כלכלית יותר טובה מאשר רכישת מכונית חדשה. הסיבה היא שחברת הליסינג עם אלפי כלי הרכב שלה, רואה מבנה עלויות נמוך בהרבה מאשר אנו כבעלי מכונית אחת. על כך צריך להוסיף, כמובן, את הנוחות העדיפה של שירות מחברת הליסינג. אגב, מבחינת המסוי ההבדלים בין ליסינג לרכישת מכונית חדשה זניחים.

לסיכום, השאלה היא שאלה של העדפות וסטטיסטיקה: אם אנו רוצים לחיות בעולם של וודאות ונוחות, הרי שבמרבית המקרים הליסינג הוא הפתרון המועדף. מצד שני, מי שחשוב לו הוא החסכון הכספי (והוא מוכן "לשלם" לפעמים בטרחה וטרדה), עדיף לו מכונית יד שניה.

יוסי נתנזון הוא השותף מנהל במשרד משה נתנזון ושות'. אשמח לקבל הערות והארות על המאמר או בכל נושא אחר לכתובת: articles@natanson.co.il

מקור המאמר: http://www.articles.co.il/author/184

מרכז מכרזים בפייסבוק
הצטרף לרשימת תפוצה
חסכון ענק
של אלפי שקלים
אתה קובע את המחיר
שקיפות מלאה
של היסטוריית הרכב
קנייה ללא חששות
עשרות רכבים
מיד ראשונה
במגרש רכבים אחד
בלי להתרוצץ
ממקום למקום
בחיפוש אחר רכב